KONST / Litografier / Färglitografi 9478671
nr 947 8671
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Färglitografi, Karl Höglund (f. 1940), bröllop, EA-upplaga (konstnärens exemplar), signerad, motivet: 42x52
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 9 mars 2015
kl 18:04:20
800 kr
900 kr
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund